262728293031

Všechny události

Soutěž 2010 GP Ostrata (4.místo)

24.07.2010 - Požární sport / autor Ladislav Ordelt / 0 komentářů (zobrazeno 1635×)

Dne 24.7.2010 jsme se sešli jako vždy o půl třetí před hasičárnou a pomalým tempem jsme odjeli směr-Ostrata. Po příjezdu si nebylo ani kam dát pořádně věci, ať už kvůli hojnému počtu soutěžících, nebo špatnému počasí. Jelikož po nástupu losoval opět Petr, tak nebylo divu, že jsme startovali až na 11. místě. Trať už byla díky dešti řádně podmáčená a bahnitá k čemuž ještě přispěly i některé družstva, které před námi běžely a jejich pokusy se nezdařily. Voda z hadic jim vytekla na trať a byla z toho pěkná „polízanica“. Vyšplhat se na žleb, bylo snad pro všechny „proudaře“ tvrdým oříškem.

V tu chvíli měly velkou výhodu družstva, které běžely hned na začátku, dá se říci ještě trochu za sucha. Nejlepším časem možná i trochu překvapilo družstvo domácích, za kterými doběhli těsně bezkonkurenční „pasekáři“, kteří měli v závěsu Želechovice. Na nás bohužel zůstala ta bramborová 4 příčka, která vzhledem k podmínkám na trati, taky nebyla špatná.

Po soutěži jsme zůstali ještě asi do 21 hodin na hasičárně, jelikož jedna taková skalní fanynka Kača Ordeltová se dožila půle půl století. Na tu počest si prošla křestem „džberovkou“, na což se mohla jít zrovna převléct… Posedělo se, popilo se a šlo se domů s pocitem blaha.