<< Srpen 2019 >>

Silvestrovský výjezd zásahové jednotky

31.12.2010 - Jednotka PO / autor Ladislav Ordelt / 0 komentářů (zobrazeno 1704×)

Jako by chtěl svatý Florián ještě před koncem starého roku prověřit naši bdělost, byla naše zásahová jednotka na Silvestra v 16.30 hod. zvednuta operačním střediskem Zlínského záchranného sboru k zásahu. Jednalo se o vznícení sazí v komíně rekreační chalupy na Jaroslavických pasekách.

Byli jsme povoláni díky dostupnosti našeho terénního zásahového vozu, protože objekt se nacházel ve špatně přístupném místě. O tom jak terén vypadal na místě zásahu hovořilo také to, že zásahová cisterna, která byla na místo povolána zůstala uvězněna po nápravy v bahně. Na místo dorazilo také terénní vozidlo s vybavením pro lezce. Za pomoci jejich vybavení se zasahující dostali na střechu budovy, odkud vyčistili komín. Po vybrání hořících sazí a řádném odvětrání bylo nebezpečí zažehnáno.

K požáru došlo díky vlastní nedbalosti majitele objektu, který neměl již delší dobu vyčištěný komín. U tohoto zásahu asistovali a pomáhali naši dva zasahující členové a dva zůstali u vozidla, kde jsme se pokoušeli za pomoci navijáku vyprostit uvízlou cisternu. Práci stěžovala tma, velký mráz a následovně i sněžení. Veškerá snaha byla marná a tak musel být přes operační středisko povolán velký traktor. Po té naše jednotka odjela na základnu a po nahlášení operačnímu středisku ukončení zásahu, jsme se v 18.45 hod. mohli rozejít domů a pokračovat v přípravách oslav příchodu nového roku.

Zásahu se zúčastnili: Ordelt Ladislav ml., Čech Petr, Pleca Jiří, Pleca Michal a povolaný byl i Hlavička Michal, který díky tomu, že bydlí daleko od naší základny přijel i přes velkou snahu na místo až po našem odjezdu.

Všem jmenovaným je nutno poděkovat, že i přes dosti nevhodnou dobu dokázali rychle ba profesionálně zareagovat a během pár minut jsme byli ve vozidle a směřovali k místu zásahu.