27282930

Všechny události

Pohárová soutěž v Ludkovicích (9.místo)

29.08.2009 - Požární sport / autor Ladislav Ordelt / 0 komentářů (zobrazeno 1768×)

Tak jako každý rok, tak i letos jsme chtěli ukončit sezónu soutěží v Ludkovicích s vidinou konečně lepšího umístění než v předcházejících ročnících. Bohužel většině soutěžáků tento termín moc nepasoval a až do pátečního večera jsme neměli jasno jestli se dáme dohromady a soutěž budeme absolvovat. Nakonec se to podařilo, ale vše bylo na úkor toho, že se muselo hodně improvizovat, ne každý dělal to co běžně na soutěžích cvičí a že jsme nestihli udělat žádný nácvik byl výsledek dost nevalný.

Trať byla zajímavá a měla několik nástrah kde záleželo hodně nejen na dobré fyzičce, ale také na šikovnosti a zkušenostech. Hned po startu se probíhalo určeným úsekem, který byl zaplněný pneumatikami, pak teprve došla na řadu základna a provádění samotného útoku. Dopravní vedení se hned za první hadicí B lámalo o 90° a vedlo přes hluboké koryto potoka za kterým čekala další překážka a to traktorová pneumatika, kterou museli všichni i s nářadím prolézt. Útočné vedení šlo do prudkého stoupání a další bonbónek měli proudaři, kteří museli srážet terče pouze z vymezeného prostou, takže kdo nestihl dotáhnout vedení bez vody do tohoto prostoru, tak měl smůlu.

Náš problém vznikl na rozdělovači. Měli jsme rychlou vodu, strojník do prostoru rozdělovače neviděl a i když měl ventil přiškrcený a jel na malé otáčky, tak voda byla na rozdělovači dříve než se připojily hadice C a vše se okamžitě zkomplikovalo. Než se problém napravil, tak nám drahocenné vteřinky utekly a díky tomu na nás po sražení terčů zůstalo až 9 místo. Startovali jsme jako třetí v pořadí a to byla taky dost velká nevýhoda protože jsme neměli možnost se poučit z chyb ostatních družstev. Této možnosti využili ostatní, kteří startovali později, zjistili kudy cesta nevede, vyvarovali se chyb a taky jejich časy byly podstatně lepší než u prvních družstev. Nedá se nic dělat je to sport a hodně taky záleží i na štěstí. Celá letošní sezóna nám nevyšla, tak jak by jsme si představovali a všechny nás to hodně mrzí. Proto musíme dát do přípravy na další ročník maximum, aby ten putovní pohár z GP okrsku, taky někdy zůstal u nás a my se mohli pochlubit dobrými výsledky i z jiných soutěží.

Doufáme, že nám zůstanou věrní všichni naši příznivci, kteří nás jezdili na tyto soutěže podporovat a svým povzbuzováním se nás snažili vyburcovat k co nejlepším výkonům za což jim moc děkujme.