3031

Všechny události

Pohárová soutěž v Ludkovicích (3.místo)

25.08.2012 - Požární sport / autor Ladislav Ordelt / 0 komentářů (zobrazeno 1664×)

Soutěž v Ludkovicích je vždy zajímavá a nikdy se nedá předem odhadnout, kdo je tím hlavním favoritem. Trať byla stejná jako loňský rok a tak při tréninku, který proběhl ve středu přímo v Ludkovicích, jsme to měli jednoduché s vymýšlením taktiky.

Po startu všichni členové soutěžního družstva museli prolézt traktorovou pneumatikou a od základny pokračoval dál požární útok. Běželo se přes koryto potoka, na druhém břehu oběhnout strom a znovu přes potok zpět na hřiště. Rozdělovač vycházel kousek za výběhem od potoka. Proudy dál pokračovaly po rovince, ale nástřiková čára se nacházela až na větším převýšení, kde byl vyznačený prostor, do kterého se musely dostat a odtud teprve mohly srážet terče. Trať byla naměřena skoro přesně na délku celého vedení, bez nějaké větší rezervy na hadicích. Pokud se proudařům nepodařilo doběhnout do nástřikového prostoru bez vody v druhém céčku, tak měli velké problémy s vytažením hadice v závěrečném převýšení.

Naši hoši to zvládli celkem bez problémů až na menší zaváhání na levém proudu, které je stálo asi 2 sekundy. Také ostatní družstva z našeho okrsku, zvládly veškeré nástrahy tratě a bojovaly o přední umístění. Jako 1. skončily Žel. Paseky „A“, 3. byli naši borci, 4. Žel. Paseky „B“, 5. Želechovice, pouze družstvo Řetechova se mezi nás vklínilo na 2. místo. Tyto umístění nasvědčují kvalitě družstev 8. okrsku a to díky dobré průpravě v naší GP.

Nevím, zda-li naši soutěžáci budou ještě pokračovat v soutěžích anebo letošní sezónu ukončí. Pokud budou pokračovat, tak jim přejme hodně dalších úspěchů. Pokud se rozhodnou pro letošek skončit, tak jim poděkujme za dobrou reprezentaci našeho sboru, která byla letos opravdu dobrá.

Sestava soutěžního družstva: Michal Pleca (stroj), Michal Hlavička (savice + koš), Josef Veselý (hadice B), Lukáš Pecina (rozdělovač), Lukáš Veselý (hadice C), Pavel Družbík (proud), Petr Čech (proud)