Kalendář sboru

(více)
<< Duben 2020 >>
PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Všechny události

Oslavy 60 let od založení SDH Želechovice - Paseky

06.09.2016 - Sbor / autor Ladislav Ordelt / 0 komentářů (zobrazeno 1470×)

Oslavy 60 let od založení SDH Želechovice - Paseky

V sobotu 3.9.2016 proběhly oslavy 60 let od založení SDH Želechovice – Paseky, kterých se zúčastnili i zástupci našeho sboru a to manželé Plecovi a Ordeltovi ml.
Při této příležitosti se uskutečnilo slavnostní otevření nové klubovny (Rumové chýše), která byla postavena z finančních prostředků obce a byla předána k užívání sboru dobrovolných hasičů Želechovice – Paseky.

Po slavnostním zahájení, které proběhlo krátce po 13 hod., předání plaket a ocenění, přečtení zprávy o činnosti SDH a slavnostním přestřižení pásky u nové klubovny, následoval ukázkový a zábavný program.

Žákovská družstva z Lípy, Klečůvky a Želechovic, předvedly ukázky požárních útoků a to i se skutečným hašením ohně.

Následovala ukázka parní hasící stříkačky z dob dávno minulých, která byla doprovázena i podrobným popisem jejího použití při zásahu.

Dalším historickým strojem, který předvedl svou funkčnost byla ruční vahadlová stříkačka, kterou si mohli zkusit obsluhovat i všichni přihlížející.

Tyto stroje a ještě několik dalších, které zde byly vystaveny, zapůjčil ze své sbírky SDH Kvítkovice, který také zajistil jejich předvedení a opravdu se bylo na co dívat.

K pobavení přispěli i dobrovolní hasiči z Prštného, kteří udělali ukázku s historickým vozem „Erenou“. Tato ukázka byla udělána spíše tak, jak by to správně u zásahu vypadat nemělo, ale bohužel u diváků sklidila obrovský úspěch.

Samozřejmě byla předvedená i novodobá technika, kterou zajistila zásahová jednotka JPO II. Zlín – Prštné.

To vše proběhlo za doprovodu cimbálové muziky, dobrého piva, grilovaných a uzených pochutin, které pro hosty připravili pořadatelé. Byla to velmi zdařilá akce a členům místního sboru musíme poděkovat za velmi příjemně strávené letní odpoledne.

Na závěr celé akce, ve večerních hodinách k tanci a poslechu, hrála skupina „PREMIÉR“, ale to vše se bohužel konalo již bez naší účasti. Z doslechu jsme se dozvěděli, že to bylo moc dobré a někteří dokonce viděli i krásný východ slunce.

Fotografie

Komentáře

Ke zprávě nebyl připojen žádný komentář. Vložte jej jako první!

Připojte váš komentář!


Sbor dobrovolných hasičů Jaroslavice

  • e-mail: info@sdhjaroslavice.cz
  • tel. 724 263 088 Jiří Dlabač (starosta SDH)
  • tel. 602 504 433 Ladislav Ordelt ml. (velitel jednotky)
  • tel. 732 126 808 Marie Čechová (vedoucí agendy sboru)
  • hasičská zbrojnice: Anenská 195, Zlín-Jaroslavice
  • korespondence: Anenská 270, Zlín-Jaroslavice

nahoru