262728293031

Všechny události

Okrsková soutěž na Žel. Pasekách (2.místo)

18.05.2013 - Požární sport / autor Josef Veselý / Komentáře zakázány (zobrazeno 1701×)

V sobotu 11. května 2013 jsme se po dlouhé zimní pauze zpestřené středečními florbaly a jarním nácvikem na Březůvkách, zúčastnili letos první soutěže a to okrskového kola v požárním sportu na Želechovických Pasekách. Letos se nám podařilo sestavit jen jeden soutěžní tým, který se z důvodu nemoci Lukáše Peciny promíchal a pozměnil ještě v samotný den závodu.

Počasí bylo deštivé již od rána a tak se z bezpečnostních důvodů pozměnili i disciplíny ve štafetě. Zrušilo se proskakování oknem, trať se jenom proběhla a na hadicích se vypustila kladina. Startovali jsme jako poslední s pořadovým číslem 6.

Po dokončení štafet bylo umístění následovné. 1. Želechovice nad Dřevnicí, 2. Želechovice Paseky, 3. Jaroslavice a to i po malém zadrhnutí Peti Čecha, který uklouznul na mokré trati a štafetky spojoval v sedě. Pohotově se však zvednul a trať rychle dokončil. Následovaly požární útoky. Všechny týmy byly dobře připraveny a útoky probíhaly rychle jeden za druhým.

My jsme nastoupili jako poslední a bohužel nás čekala důkladně rozmáčená trať. Základnu jsme měli v pořádku připravenou k údivu rozhodčího za pouhé 2,5 minuty a mohli jsme na jeho pokyn nastoupit na startovní čáru. Po odstartování proběhlo na základně vše v pořádku, ale nepodařilo se dostatečně natáhnout hadice B a tím byli proudy daleko od nástřikové čáry. Nastříkat se nakonec povedlo v pořádku pouze pravému proudu. S levým tlak vody trochu zacloumal, posunul ho bokem od přímé osy na terč a díky taky větší vzdálenosti trvalo sražení terče dost dlouho. Čas byl ale i tak dostatečný oproti jiným družstvům a náš tým po sečtení bodů vybojoval krásné 2. místo.