<< Říjen 2019 >>

Dětský den na jaroslavickém hřišti

22.06.2013 - Dobrovolnická činnost - Mladí hasiči / autor Zdeňka Dlabačová / Komentáře zakázány (zobrazeno 2153×)

Dětský den na jaroslavickém hřišti

Další parta našich členů, v sobotu ráno, s autem plným potřebných pomůcek na soutěžní disciplíny, se dostavila na jaroslavické hřiště. Protože se očekával velmi slunečný den, tak jako první přišlo na řadu vybudování zázemí ve stínu v podobě plátěného přístřešku.

Dále jsme rozložili tradiční stanoviště: vzduchovky, hod granátem, běh v „plné polní“ – gumáky, přilba, opasek a shazování plechovek proudem vody ze džberovky. U všech disciplín se vystřídalo velké množství neúnavných dětí všech věkových kategorií. Velký úspěch měla střelba ze vzduchovek a nejdelší řada byla tradičně u stříkání vody ze džberovky. V úmorném vedru se stříkalo nejen na plechovky, ale mokří nakonec  skončili úplně všichni .

Bohatý program po celou dobu uváděli moderátoři Rádia Rock Max. Během dne se na hřišti vystřídalo mnoho zajímavých ukázek. Hlavním bodem byla soutěž v pojídání melounů na čas. Hodnotné výhry dětem předávala Miss ČR Monika Žídková.  I další ukázky se setkaly s velkým ohlasem: výcvik  služebních psů, utkání v džiu-džitsu, letecké modely, shazování bonbónů z přelétajícího letadla. Velký zájem byl i u ostatních stanovišť: sanitka, kriminální policie, vojenští veteráni a  dravci .

Okolo páté  hodiny si mohli všichni malí i velcí opéct špekáčky na připraveném táboráku.