Kalendář sboru

(více)
<< Srpen 2019 >>
PoÚtStČtSoNe
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Všechny události

Dětský den 2010

26.06.2010 - Dobrovolnická činnost - Mladí hasiči / autor Ladislav Ordelt / 0 komentářů (zobrazeno 1797×)

Dětský den 2010

Termín konání dětského dne v Jaroslavicích byl naplánován již dva měsíce předem a to na sobotu 26.6.2010. Místem konání se stalo jako obvykle hřiště a jeho přilehlé okolí. Pořadatelé,majitelé spolu sousedících restaurací, tomuto dni věnovali mnoho úsilí, aby se ve slunném dni, mohly děti ze širokého okolí pobavit, zasportovat si ale i vyzkoušet řadu atrakcí.

Pořadateli jsme byli osloveni abychom jako SDH Jaroslavice vypomohli při pořádání a průběhu dětského dne. Deset dobrovolníků přichystalo pro děti sedm soutěží v tradičních disciplínách. Již od desáté hodiny ranní jsme zvládali nekonečný zástup malých i velkých ratolestí. Ty zkoušely hod granátem na cíl, shazování plechovek džberovou stříkačkou, běh v holínkách, skákání v pytli, srážení kuželek hadicí. V odpoledních hodinách ještě přibyla střelba ze vzduchovky. Na sluncem rozpáleném trávníku jsme bez přestání pomáhali až do páté hodiny odpolední. Program byl velmi dobře časově sladěn a tudíž všichni zúčastnění mohli sledovat i další doprovodný program. Policie předvedla výcvik služebních psů, své taneční schopnosti představily břišní tanečnice a členky aerobiku ještě ve třech vystoupeních. Bylo možno také shlédnout kanisterapii a nesportovní výcvik psů. Souběžně probíhal také pohádkový les a na ploše stály nafouknuté dva skákací hrady, které byly neustále v obležení dětí. O bohaté občerstvení nebyla nouze. Přítomna byla zdravotnická pomoc, která však nemusela zasahovat.

Během odpoledne ještě proběhly jízdy na koních, adrenalinová projížďka v závodním autě, házení míčů na koše, házení kroužků na cíl a ještě několik podobných disciplín.. Ze Zlínského záchranného sboru přijel nově vybavený automobil pro lezecké zásahy. Také se představil historický autobus, který u dětí vzbudil velký obdiv a u těch starší trochu nostalgických vzpomínek.

Těšil nás velký zájem o hasičské disciplíny. Džberová stříkačka byla neustále v provozu a proteklo skrze ni velké množství vody. Všichni jsme odcházeli spokojeni a hlavně opáleni od slunce.

Závěrem chci jen říct, že pořádání takových akcí má opravdu smysl. Chci poděkovat všem zúčastněným a hlavně pořadatelům, kteří do přípravy a průběhu vložili hodně sil a financí.

Určitě položili po mnoha letech základní kámen pro každoroční pořádání dětského dne.

Fotografie

Komentáře

Ke zprávě nebyl připojen žádný komentář. Vložte jej jako první!

Připojte váš komentář!


Sbor dobrovolných hasičů Jaroslavice

  • e-mail: info@sdhjaroslavice.cz
  • tel. 724 263 088 Jiří Dlabač (starosta SDH)
  • tel. 602 504 433 Ladislav Ordelt ml. (velitel jednotky)
  • tel. 732 126 808 Marie Čechová (vedoucí agendy sboru)
  • hasičská zbrojnice: Anenská 195, Zlín-Jaroslavice
  • korespondence: Anenská 270, Zlín-Jaroslavice

nahoru