<< Srpen 2019 >>

Dětský den 2010

26.06.2010 - Dobrovolnická činnost - Mladí hasiči / autor Ladislav Ordelt / 0 komentářů (zobrazeno 1797×)

Dětský den 2010

Termín konání dětského dne v Jaroslavicích byl naplánován již dva měsíce předem a to na sobotu 26.6.2010. Místem konání se stalo jako obvykle hřiště a jeho přilehlé okolí. Pořadatelé,majitelé spolu sousedících restaurací, tomuto dni věnovali mnoho úsilí, aby se ve slunném dni, mohly děti ze širokého okolí pobavit, zasportovat si ale i vyzkoušet řadu atrakcí.

Pořadateli jsme byli osloveni abychom jako SDH Jaroslavice vypomohli při pořádání a průběhu dětského dne. Deset dobrovolníků přichystalo pro děti sedm soutěží v tradičních disciplínách. Již od desáté hodiny ranní jsme zvládali nekonečný zástup malých i velkých ratolestí. Ty zkoušely hod granátem na cíl, shazování plechovek džberovou stříkačkou, běh v holínkách, skákání v pytli, srážení kuželek hadicí. V odpoledních hodinách ještě přibyla střelba ze vzduchovky. Na sluncem rozpáleném trávníku jsme bez přestání pomáhali až do páté hodiny odpolední. Program byl velmi dobře časově sladěn a tudíž všichni zúčastnění mohli sledovat i další doprovodný program. Policie předvedla výcvik služebních psů, své taneční schopnosti představily břišní tanečnice a členky aerobiku ještě ve třech vystoupeních. Bylo možno také shlédnout kanisterapii a nesportovní výcvik psů. Souběžně probíhal také pohádkový les a na ploše stály nafouknuté dva skákací hrady, které byly neustále v obležení dětí. O bohaté občerstvení nebyla nouze. Přítomna byla zdravotnická pomoc, která však nemusela zasahovat.

Během odpoledne ještě proběhly jízdy na koních, adrenalinová projížďka v závodním autě, házení míčů na koše, házení kroužků na cíl a ještě několik podobných disciplín.. Ze Zlínského záchranného sboru přijel nově vybavený automobil pro lezecké zásahy. Také se představil historický autobus, který u dětí vzbudil velký obdiv a u těch starší trochu nostalgických vzpomínek.

Těšil nás velký zájem o hasičské disciplíny. Džberová stříkačka byla neustále v provozu a proteklo skrze ni velké množství vody. Všichni jsme odcházeli spokojeni a hlavně opáleni od slunce.

Závěrem chci jen říct, že pořádání takových akcí má opravdu smysl. Chci poděkovat všem zúčastněným a hlavně pořadatelům, kteří do přípravy a průběhu vložili hodně sil a financí.

Určitě položili po mnoha letech základní kámen pro každoroční pořádání dětského dne.