Kalendář sboru

(více)
<< Únor 2020 >>
PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

Všechny události

Brigády na úklidu garáže

09.09.2010 - Požární sport / autor Ladislav Ordelt / 0 komentářů (zobrazeno 1809×)

Brigády na úklidu garáže

Po ukončení soutěžní sezóny přišel na řadu úklid garáže, kde během léta proběhly opravy izolací. Úklid již byl opravdu nutný, neboť veškerý materiál jsme měli uložený v klubovně a různě po garážích což nám působylo velké problémy.

Stavební firma dělala z venkovní strany budovy kompletní odizolování základů a dvou stěn garáže, které jsou z větší části v zemi. Vnitřní část garáže byla ošetřena sanační omítkou.

Další práce již probíhaly v naší režii. Brigád se zúčastňovali vesměs členové soutěžního družstva a zásahové jednotky a to v průběhu několika dní vždy v podvečerních hodinách.

V první řadě jsme za pomoci zařízení starosty Jirky Dlabače, odvrtali do stěn větrací otvory a zároveň je osadili novodurovými trubkami. Po opravě všech prasklin a různých děr ve stěnách přišlo na řadu malování. Nebylo to nic jednoduchého, neboť po druhém malování jsme zjistili, že výsledný efekt je dost mizerný a třetí vrstva nás nemine. Rychle se dokoupila barva a následující večer bylo konečně vymalováno. Poté se natřelo veškeré kovové vybavení, které to potřebovalo a mohlo se začít se stěhováním.

I to byl celkem oříšek, jelikož ze zadního skládku chceme udělat pro zásahovou jednotku šatnu a co původně bylo uvnitř, nám začalo přebývat a nebylo kam dát. Nezbylo nic jiného než k uskladnění využít půdních prostor budovy a spoustu věcí, které se léta nevyužívají nekompromisně vyřadit. Po dodání nového pracovního stolu se nám zdárně podařilo poslední věci uložit, vyčistit klubovnu a ve čtvrtek 9.9.2010 ve 21,00 hod. jsme mohli prohlásit, že je vše na svém místě.

Zmíněnou šatnu budeme budovat až v zimních měsících, nyní musíme co nejdříve opravit sušák na hadice, který je od května nefunkční a je nutné ještě před zimou oprat a usušit hadice, které se během sezóny používaly.

Nutno poděkovat všem, kteří pouze jenom neslibovali, ale celkem pravidelně se brigád zúčastňovali a napomohli tak tomu, že i technik PO p.Jakuba po kontrole hodnotil stav naší garáže za velmi dobrý.


Ti, kteří se nejčastěji brigád zúčastňovali: Michal Hlavička, Lukáš Veselý, Jiří a Michal Plecovi, David Kuňák, Jan Doležel, Ladislav Ordelt ml. atd.

Fotografie

Komentáře

Ke zprávě nebyl připojen žádný komentář. Vložte jej jako první!

Připojte váš komentář!


Sbor dobrovolných hasičů Jaroslavice

  • e-mail: info@sdhjaroslavice.cz
  • tel. 724 263 088 Jiří Dlabač (starosta SDH)
  • tel. 602 504 433 Ladislav Ordelt ml. (velitel jednotky)
  • tel. 732 126 808 Marie Čechová (vedoucí agendy sboru)
  • hasičská zbrojnice: Anenská 195, Zlín-Jaroslavice
  • korespondence: Anenská 270, Zlín-Jaroslavice

nahoru