Kalendář sboru

(více)
<< Březen 2020 >>
PoÚtStČtSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Všechny události

Činnost mladých hasičů SDH Jaroslavice (Fufles)

Cílem našeho sboru je také výchova dětí k dobrovolné práci, požární ochrany, ale také ke znalosti historie a současnosti naší země, místních zvyků a hodnot. Děti se učí využívat svůj volný čas systematicky a jsou vedeny k samostatnosti a pocitu osobní odpovědnosti.

  • Po dobu školního roku se mladí hasiči scházejí jednou týdně v hasičské zbrojnici.

V letních měsících děti tráví většinu společného času venku, v přírodě. Osvojuji si dovednosti pohybu a práce v terénu, získávají znalosti z místního okolí. Věnují se přírodovědné činnosti. Pravidelně se zúčastňují také hasičských soutěží. V těchto měsících je proto věnována náležitá pozornost i tréninku jednotlivých soutěžních disciplín. V zimním období je aktivita mladých hasičů soustředěna do společenské místnosti hasičské zbrojnice. Zde si děti rozvíjí manuální a výtvarné dovednosti a baví se různými společenskými hrami a soutěžemi.


Mladí hasiči se účastní místních soutěží: Závod požární všestrannosti (střelba ze vzduchovky, zdravověda, topografie, požární ochrana, překonání lana, uzly), Požární útok (zasažení terčů proudem vody na čas), Štafeta dvojic (běh na čas s připojením hadice na hydrantový nástavec), Štafeta 4×60 (4-členné družstvo si předává proudnici za běhu s překážkami), Požární útok s překážkami CTIF (běh s překážkami a naplnění terčů vodou za pomocí džberovek, s ukázkou vázání uzlů), Štafeta CTIF (9-členné družstvo si předává proudnici za běhu s překážkami), Běh na 60 m (soutěž jednotlivců s překážkami a spojováním hadic), Uzlovací soutěž (ukázka vázání speciálních uzlů na čas)

Fotografie

K tématu „Mladí hasiči“ . Přejít do archivu »

Sbor dobrovolných hasičů Jaroslavice

  • e-mail: info@sdhjaroslavice.cz
  • tel. 724 263 088 Jiří Dlabač (starosta SDH)
  • tel. 602 504 433 Ladislav Ordelt ml. (velitel jednotky)
  • tel. 732 126 808 Marie Čechová (vedoucí agendy sboru)
  • hasičská zbrojnice: Anenská 195, Zlín-Jaroslavice
  • korespondence: Anenská 270, Zlín-Jaroslavice

nahoru